Fleurop
Fleurop Fleurop Česko Hvězdy a Hodnocení
Objednat Květiny
Frutiko
Frutiko Frutiko Česko Hvězdy a Hodnocení
Objednat Květiny
Florea
Florea Florea Česko Hvězdy a Hodnocení
Objednat Květiny

Jaké květiny darovat na pohřeb?

Jaké květiny darovat na pohřeb?

Na některé otázky není snadné odpovědět. Otázka výběru květin na pohřeb je jednou z těch, na které neexistuje 'jasná' odpověď.

Výběr vhodných smutečních květin ovlivňuje mnoho faktorů, včetně věku a pohlaví zesnulého, náboženské příslušnosti, kulturního prostředí, rodinných preferencí a tradic, ročního období a počtu osob, které budou při obřadu uctěny, což může ovlivnit vaše rozhodnutí.

Obecně existují dva typy pohřbů, a to pohřeb s návštěvou, kdy se přátelé a příbuzní shromáždí buď v pohřebním ústavu, nebo na jiném místě, než jsou odvezeni na místo posledního odpočinku, a pohřební obřad, který se koná v kostele (nebo na jiném místě konání bohoslužeb) nebo na hřbitově.

Výběr květin pro návštěvu je poněkud omezenější než výběr květin pro pohřební obřad. Květiny by měly vyjadřovat vhodné poselství pro oba typy obřadů, ale jak bylo uvedeno výše, každá situace má své vlastní zvláštní faktory, které je třeba zvážit při výběru správného aranžmá.

Pohřby a jiné smuteční obřady jsou poctou a oslavou někoho, koho jsme ztratili, a náš květinový dar může hrát významnou roli v tom, jak se vyjádříme před rodinou a přáteli, kteří se sejdou, aby se podělili o své vzpomínky a zármutek.

Abyste věděli, jaké poselství svým dárkem posíláte, položte si otázku: 'Čeho chci dosáhnout?' Před objednáním online nebo v květinářství se ujistěte, že rozumíte svému účelu.

Pokud vzdáváte hold zesnulému, ale víte, že neměl rád karafiáty nebo lilie, z úcty k zesnulému tyto květiny neposílejte. Pokud je setkání formálnější než obvykle, bylo by vhodné předem objednat vkusné pohřební květiny online, aby vaše objednávka dorazila čerstvá a včas.

Na druhou stranu, pokud se před obřadem nekoná žádná návštěva a přátelé mohou přijít do kostela nebo na hřbitov během obřadu nebo po něm, nemusí to být nutné. Tímto způsobem však můžete zajistit, že váš dar omylem nedostane jiný člen rodiny.

Jak vybrat pohřební květiny? Při výběru květin na pohřební obřad mějte na paměti, že i když může převládat jedna barva, je nejlepší zvolit pro každého účastníka obřadu jinou barvu květiny.

Pokud například posíláte tmavě červený karafiát na počest syna nebo dcery, můžete poslat jinou barvu květiny manželovi nebo manželce a jinou rodičům zesnulého. Stejné pravidlo platí i pro zasílání smutečních květin starším osobám etnického původu, které mohly být vícekrát vdané.
V této situaci je často vhodné poslat dvě nebo tři různé barvy květin: jednu barvu pro každou svatbu.
Návštěvní aranžmá může být navrženo v jakémkoli stylu, který vyjadřuje vaše poselství, včetně zcela bílého spreje s bílými liliemi, růžového a zeleného polštáře na rakev nebo tradičního spreje z růží ve tvaru písmene 'T'.

Ačkoli často můžete poslat pohřební květinovou výzdobu v bílé barvě, nemusí to být nejlepší volba, pokud se obřad koná v kostele, který vyžaduje nošení bílé nebo černé obuvi. Pokud bylo rozhodnuto, že by vaše aranžmá mělo být barevné, mohou vám při výběru pohřebních květin pomoci květiny, jako jsou lilie a karafiáty.

Tyto klasické volby by se hodily i na katolickou mši, protože jsou tradiční a všeobecně uznávané jako vhodné květinové dekorace pro pohřby.

Pokud máte pochybnosti, výběr z internetových květinářství v sekci 'smuteční květiny' nebo rada vašeho květináře vám zaručí, že neuděláte chybu.

Fleurop
Fleurop Fleurop Česko Hvězdy a Hodnocení
Objednat Květiny
Frutiko
Frutiko Frutiko Česko Hvězdy a Hodnocení
Objednat Květiny
Florea
Florea Florea Česko Hvězdy a Hodnocení
Objednat Květiny
Jaké květiny darovat na první rande? Jaké květiny darovat na první rande? Jaký význam má barva květin? Jaký význam má barva květin? Nápady na texty a zprávy ke Dni matek Nápady na texty a zprávy ke Dni matek

Všechny články